پیشنهاد سردبیرفرهنگیورزشی

رئیس سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت: مجموعه های ورزشی در محلات کم برخوردار ساخته می شود

آوای سبز:حمید رضا محمدی با اشاره به اهمیت توجه به ورزش به عنوان یکی از رسالت‌های ذاتی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت، اظهار کرد: هدف اصلی شهرداری‌ها تأمین تسهیلات شهری و رفاهی شهروندان است.

وی افزود: در این راستا سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری رشت بر اساس وظایف قانونی و تعریف شده، دسترسی آسان و ایمن سازی فضاها و مکان‌های ورزشی در سطح شهر رشت را در دستور کار خود قرار داده است.

محمدی درگفتگو با مهر با تاکید بر لزوم ایجاد بستر مناسب ورزشی با توجه به گرایش شهروندان به این فعالیت‌ها، گفت: با توجه به سبک زندگی شهرنشینی و فقدان فعالیت جسمی و حرکتی شهروندان، این سازمان تمام تلاش خود را برای ارتقای شاخص‌های سلامت جامعه به کار گرفته است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت، با بیان اینکه شهرداری‌ها علاوه بر فعالیت‌های عمرانی نقش بسزایی در ایجاد سبک زندگی و الگوهای رفتاری شهروندان دارند، اعلام کرد: گسترش زیرساخت‌ها و اجرای ورزش همگانی از دغدغه‌های شهرداری رشت بوده، زیرا گسترش ورزش همگانی در محلات و بوستان‌های سطح شهر از برنامه‌های محوری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت است.

محمدی با اشاره به همکاری این سازمان با اداره کل ورزش و جوانان و رؤسای هیأت‌های ورزشی در راستای مشارکت و اجرای ورزش‌های همگانی در محلات به ویژه مناطق کم برخوردار، تاکید کرد: ساخت ۱۴ مجموعه ورزشی رو باز در طی سال‌های اخیر به مرحله اجرا درآمده و به صورت رایگان در حال سرویس دهی به شهروندان است.

وی با بیان اینکه با فعالیت حوزه معاونت فرهنگی، ورزشی و کارشناسان ورزشی سازمان، شناسایی زمین‌های شهرداری رشت در سطح مناطق پنج گانه در دستور کار قرار گرفته است، افزود: در راستای گسترش فضای ورزشی در شهر رشت، چندین زمین شناسایی و در حال انجام مراحل قانونی جهت اجرای ساخت مجموعه ورزشی در محلات کم برخوردار است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت از بازسازی کامل و تجهیز چندین مجموعه‌های ورزشی در این شهر خبر داد و گفت: این سازمان بازسازی کامل و تجهیز مجموعه‌های ورزشی شهید چمران، شهدای منظریه، دیوار سنگ نوردی پارک قدس، زمین چمن مصنوعی پارک قدس، مجموعه ورزشی بوستان ملت، سالن ورزشی چند منظوره شهید سپهبد قاسم سلیمانی، سالن ورزشی حجاب (پارک بانوان) را در دستور کار قرار داده است.

وی با تاکید بر اینکه مجموعه‌های ورزشی که در سالیان گذشته توسط سازمان ساخت و تجهیز شده بود بر اساس اولویت و به صورت مرحله‌ای بازسازی و تجهیز می‌شوند، تصریح کرد: مجموعه شهدای پل طالشان، مجموعه ورزشی اندیشه، زمین ورزشی مجتمع لاکانشهر، پارس سه، مجموعه ورزشی شهید حق شناس دخانیات، مجموعه ورزشی شهدای نخودچر، زمین ورزشی پارس‌سه، مجموعه ورزشی شهدای الغدیر، زمین ورزشی پارک قدس، مجموعه ورزشی شهدای گمنام در دستور کار سازمان برای بازسازی و تجهیز قرار دارند.

محمدی با تاکید بر اینکه معاونت‌های این سازمان ارتباط مداوم و سازنده‌ای را با سایر نهادهای مرتبط به ویژه اداره کل ورزش و جوانان گیلان دارد، گفت: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت از ابتدای سال تاکنون با هیأت‌های بسکتبال، ورزش‌های همگانی، والیبال، تنیس روی میز چندین برنامه به مناسبت‌های مختلف به صورت مشارکتی برگزار کرده است.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا