اقتصادی

31درصد جمعیت روستایی آستارا گاز دارند

آوای سبز: فرماندار شهرستان آستارا با بیان اینکه 93 درصد از جمعیت روستایی این شهرستان گاز دارند، گفت: گازرسانی و شبکه‌گذاری به سه روستای سیج، دگرمانکشی و گیلده به طول 18 کیلومتر، 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به نقل از خبرگزاری فارس،حسن رستم‌زاد، در نشست خبری در محل فرمانداری آستارا اظهار کرد: طی 10 ماهه گذشته، 55 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار دولتی و 74 میلیارد تومان اعتبار بخش خصوصی در حوزه‌های ورزشی، حمایتی، خدماتی، گردشگری و درمانی هزینه شده است.

 وی با بیان اینکه در سال 98 بیش از سه‌میلیارد تومان خدمات حمایتی برای مددجویان تحت‌پوشش بهزیستی پرداخت‌شده است، خاطرنشان کرد: پرداختی دولت برای مددجویان بهزیستی در بخش‌های بیمه زنان سرپرست خانوار، اشتغال‌زایی، خدمات درمانی، توان‌بخشی، احداث مسکن و مستمری ماهانه است.

فرماندار شهرستان آستارا مقدار اعتبار تخصیص‌یافته برای حوزه گردشگری، تفریحی و حفاظتی را پنج‌میلیارد تومان دانست و بیان کرد: این مقدار اعتبار برای احداث پل چوبی و سایت پرنده‌نگری در تالاب استیل، احداث هتل آپارتمان نور امام‌زادگان ابراهیم و قاسم (ع) و طرح‌های بوم‌گردی هزینه شده است.

رستم‌زاد با اشاره به اینکه با پیگیری‌های صورت گرفته پنج‌میلیارد تومان برای ساخت کلینیک درمان‌بستر شهر و بخش لوندویل اختصاص پیداکرده است، افزود: در مدت‌زمان دو ماه، هفت پزشک متخصص به کادر پزشکی بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان اضافه‌شده است.

وجود 21 نقطه بحران‌خیز در آستارا

نماینده عالی دولت در شهرستان آستارا با بیان اینکه دولت برای تأمین منابع آبی این شهرستان، بیش از 9 میلیارد و 370 میلیون تومان هزینه کرده است، افزود: در بخش آب‌رسانی برای کاهش افت فشار آب در زمان‌های پیک مصرف، طرح رینگ شهری بااعتباری بالغ‌بر چهار میلیارد تومان مورداجرا قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در بخش آب شرب روستایی نیز برای حفر چاه، توسعه شبکه انتقال آب و تعمیرات 950 میلیون تومان هزینه شده است، بیان کرد: اجرای خط انتقال آب آق‌چای به تصفیه‌خانه بهارستان نیز با هزینه دوونیم میلیارد تومانی باهدف تأمین و توسعه منابع آبی در دستور کار قرارگرفته است.

رئیس مدیریت بحران شهرستان آستارا میزان اعتبار هزینه شده برای 21 نقطه بحران‌خیز این شهرستان را سه‌میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: احداث دو دهنه پل ارتباطی، لایروبی و احداث دیواره حفاظتی در رودخانه‌های کانرود، لمیرمحله و شهرک هجرت از اقدامات صورت گرفته در حوزه مدیریت بحران است.

رستم‌زاد میزان اعتبار هزینه شده برای تأمین آب زراعی شهرستان آستارا را بیش از یک‌ونیم میلیارد تومان دانست و بیان کرد: با این مقدار اعتبار آب‌بندان‌های دمیرلیک، دربند دو و بیجاربین لایروبی و برای احداث شبکه‌های فرعی آبیاری کشاورزی 420 میلیون تومان نیز هزینه شد.

93 درصد از جمعیت روستایی آستارا گاز دارند

وی با اشاره به هزینه چهارونیم میلیارد تومانی دولت در حوزه گازرسانی تصریح کرد: گازرسانی و شبکه‌گذاری به سه روستای سیج، دگرمانکشی و گیلده به طول 18 کیلومتر، 75 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که در صورت صدور مجوز از سوی راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، 6 کیلومتر مسیر باقی‌مانده نیز شبکه‌گذاری می‌شود.

رستم‌زاد با بیان اینکه 100 درصد جمعیت شهری و 93 درصد از جمعیت روستایی شهرستان آستارا از نعمت گاز برخوردار هستند، گفت: تکمیل بخشی از شبکه‌گذاری روستای صیادلر به طول سه‌هزار و 600 متر و نصب انشعابات و سیستم‌های کنترلی ایستگاه‌ها از دیگر اقدامات دولت در حوزه گازرسانی است.

نماینده عالی دولت در شهرستان آستارا با اشاره به اینکه برای تقویت و احداث شبکه، تعمیرات، نگهداری و توسعه منابع برقی این شهرستان دوونیم میلیارد تومان هزینه شده است، گفت: تعویض کابل شبکه فشار ضعیف با کابل خودنگهدار و احداث پست تقویت فشار برق ازجمله اقدامات صورت گرفته در این حوزه است.

بهره‌برداری از استخر سرپوشیده آستارا در بهار 99

وی با بیان اینکه دولت در بخش ورزشی 11 میلیارد و 600 میلیون تومان به صورت مشترک با بخش خصوصی هزینه کرده است، افزود: برای احداث چمن مصنوعی زمین ورزشی مجموعه وحدت سه‌میلیارد و 600 میلیون تومان هزینه شده که در طول ایام‌الله دهه فجر با حضور وزیر ورزش آماده بهره‌برداری است.

رئیس شورای ورزش شهرستان آستارا پیشرفت فیزیکی استخر سرپوشیده مجموعه ورزشی وحدت این شهرستان را 80 درصد دانست و بیان کرد: برای این پروژه تاکنون چهار میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه شده و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در بهار 99 به بهره‌برداری می‌رسد.

هزینه 11 میلیارد تومانی دولت برای معابر شهری و روستایی

وی میزان اعتبار هزینه شده در حوزه راه‌سازی، آسفالت، پیاده‌روسازی و بهسازی معابر شهری و روستایی را 11 میلیارد و 400 میلیون دانست و گفت: هشت‌میلیاردی و 950 میلیون تومان آن در معابری شهری و دو میلیارد و 455 میلیون تومان نیز در معابر روستایی هزینه شده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان آستارا به آغاز تعریض محور آستارا به اردبیل بااعتباری بالغ‌بر 20 میلیارد تومان اشاره و تصریح کرد: در فاز نخست پروژه تعریض محور آستارا به اردبیل به طول 12 کیلومتر تا پل بهارستان حذف پیچ، سپس تعریض جاده در دستور کار قرارگرفته است.

رستم‌زاد اعمال حق نوار مرزی در احکام کارمندان دولت، معافیت پرداخت تا 200 لیتر عوارض سوخت برای ناوگان حمل‌ونقل، استقرار دستگاه سی.تی.اسکن در بیمارستان شهید بهشتی و ساخت 185 واحد مسکن مددجویی را از دیگر اقدامات دولت طی 1یل0 ماه گذشته در شهرستان آستارا دانست.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا