پیشنهاد سردبیرمصاحبه

پروژه‌هاي بزرگ هدايت آب‌هاي سطحي و آسفالت كوچه‌ها در خورگام اجرا شد

پايگاه اطلاع‌رساني آواي سبز آرام:
بخشدار و رئيس شوراي اسلامي منطقه خورگام (شهرستان رودبار) به بيان اقدامات عمراني انجام شده در اين بخش و طرح و برنامه‌هاي آينده پرداختند.
ابتدا محمدرضا باقری بخشدار با بيان اينكه بخش خورگام 43 روستا را در خود جاي داده؛ گفت: اين بخش شامل يك شهر با جمعيتي بالغ بر 10 هزار نفر است.
وي افزود: شغل اصلي اهالي اين بخش كشاورزي و دامداري مي‌باشد ضمن اينكه روستا از ظرفيت‌هاي كشت فندق – گردو و جو و زعفران نيز برخوردار است.
بخشدار خورگام با بيان اينكه هدايت آب‌هاي سطحي يكي از مهم‌ترين پروژه‌هاي اجرا شده محسوب مي‌شود توضيح داد: از ماه خرداد تاكنون حدود 3500 متر به منظور هدايت آب‌هاي سطحي جدول‌كشي شده در عين حال دو پروژه‌هاي بزرگ آسفالت نيز در دو روستا نوده و جهيش اجرا و يكسري اقدامات در حوزه‌هاي راه و آب در دستور كار قرار دارد.
محمدرضا باقری با اعلام اينكه اكثر روستاهاي اين بخش از نعمت گاز برخودار شده‌اند؛ اظهار داشت: تعداد انگشت‌شماري از روستاها تاكنون فاقد گاز مانده‌اند كه انشاءا… ظرف يك ماه آينده عمليات گازرساني اين تعداد اندك نيز انجام خواهد شد.
وي در خصوص مبحث زباله گفت: روستاها به صورت تجميعي و برخي تك روستا، مكان‌هايي را جهت تخليه و دفع زباله تعيين و مشخص نموده‌اند كه زباله‌ها در آن مكان‌ها دپو و توسط مردم تفكيك و با هماهنگي اداره محيط‌زيست، جمع‌آوري و دفع مي‌شود. در اين راستا براي دهياران، اعضاي شوراهاي اسلامي و خانواده‌هاي روستايي كلاس‌هاي تفكيك زباله از مبدأ تشكيل شده است. خوشبختانه اهالي بخش مردمي با فرهنگ بالا مي‌باشند كه در بحث تفكيك زباله كاملاً توجيه شده‌اند و توصيه هاي كارشناسان مربوط را دقيقاً به مورد اجرا مي‌گذارند.
وي در همين حال خورگام را جزو مناطق كم‌برخوردار دانست. اما گفت: مردم فهيم و متدين و انقلابي خورگام از افتخارات منطقه محسوب مي‌شوند كه تاكنون 62 شهيد تقديم انقلاب و نظام اسلامي نموده‌اند و همواره در صحنه هاي دفاع از دستاوردهاي ارزشمند انقلاب اسلامي حضور و مشاركت فعال دارند. بخشدار خورگام سپس نيروي انساني كارآمد و فرهنگي و ارزشي را از پتانسيل‌هاي منطقه دانست كه برخی مفاخرین در استان و كشور و شهرستان از اهالي همين روستا مي‌باشند و حضور آنها در مسئوليت‌هاي مختلف پشتيبان واقعي اين بخش است.
وي همچنين اعلام كرد: اين بخش سه دوره نماينده روانه مجلس شوراي اسلامي نموده كه افرادي كارآمد و متعهد بوده و از هيچ تلاشي براي خورگام و اهالي شريف آن كوتاهي نكرده‌اند. بر خود وظیفه می دانم از زحمات همه عزیزان بویژه همکاران عزیز ،شوراها و دهیاران بخش خورگام و از فرماندار فرهیخته و جهادی و انقلابی شهرستان رودبار جناب آقای مهندس عموپور که همیشه یار و مدد کار بنده در این بخش هستند نهایت تقدیر و تشکر قلبی را دارم .

گفتني است: بخشدار خورگام از معدود بخشداران با تحصيلات عاليه دانشگاهي (فوق ليسانس) است كه پيشينه فرهنگي را در رزومه خود دارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا