اجتماعیپیشنهاد سردبیرفرهنگی

تهیه کننده ی «سلمان فارسی» در باره ی ماجرای حضور ۲۰ هزار نفر مقابل دوربین، توضیح داد

آوای سبز: حسین طاهری ـ تهیه کننده سریال «سلمان فارسی» ـ در گفت و گویی با ایسنا در پاسخ به این پرسش که گفته شده حدود ۲۰ هزار نفر در سراسر کشور برای بازی در سریال «سلمان فارسی»، شناسایی شده اند و تاکنون با شش هزار نفر، گفت و گو شده است؟ این افراد چگونه به پروژه اضافه می شوند؟ توضیح داد: ما این تعداد از عزیزان را شناسایی کرده ایم و با آنها گفت و گوهایی داشته ایم اما این گفت و گو و نام نویسی به منزله حضور قطعی در سریال نیست.

او ادامه داد: پروژه «سلمان فارسی» در طول پنج سالی که ساخت آن به طول خواهد انجامید به فراخور نیاز پروژه و در فصول مختلف با این عزیزان تماس می گیرد تا از حضور آنها بهره ببرد. در یک سال گذشته هم حدود ۱۵۰۰ نفر از همین عزیزان بسته به نیاز پروژه به کار دعوت شده اند و جلوی دوربین رفته اند. دوستانی هم که تمایل دارند تا به عنوان هنرور در پروژه حضور داشته باشند می توانند از طریق سایت سریال سلمان فارسی به نشانی salmanseries.ir  ثبت نام کنند.

سریال سلمان فارسی

این تهیه کننده درباره روند ساخت سریال «سلمان فارسی» توضیح داد:
سریال «سلمان فارسی» ابعاد پیچیده و متنوعی دارد چون ما با یک کار تولیدی فنی صرف، روبه رو نیستیم، اما با وجود مشکلاتی که کرونا ایجاد کرد ما طبق برنامه پیش رفته ایم و همه از میزان پیشرفت کار راضی اند.

او در پاسخ به اینکه فیلمبرداری هم اکنون در کدام لوکیشن ادامه دارد و چه مناطق دیگری در فهرست لوکیشن های آینده قرار دارند؟ توضیح داد: فیلمبرداری بسته به شرایط جوی، آماده بودن دکورها و آمادگی بازیگران در لوکیشن های استان سمنان و شهرک سینمایی نور ادامه دارد. گروه های مختلف پروژه همزمان در حال بررسی لوکیشن های داخل و خارج کشور هستند تا بسته به نیازهای پروژه، لوکیشن های بعدی، انتخاب و بعد از بررسی های همه جانبه، ساخت و ساز دکورها در آنها انجام شود.

سریال سلمان فارسی

طاهری درباره اینکه فعلا دورنمایی برای پایان کرونا نمی توانیم داشته باشیم، ساخت سریال «سلمان فارسی» با چه دشواری های احتمالی مواجه است؟ اظهار کرد: دو ماه بعد از آغاز فیلمبرداری سریال «سلمان فارسی»، کرونا از راه رسید. چون سلامت تک تک افراد حاضر در پروژه برایمان اهمیت داشت با وجود برنامه ریزی هایی که از قبل انجام شده بود، بعد از پایان تصویربرداری در کرمان و قشم، فیلمبرداری را حدود چهار ماه متوقف کردیم. در این چهار ماه، گروه سازنده سریال با توجه به محدودیت های تردد، لوکیشن های داخلی مانند شهرک های سینمایی غزالی، نور و استان سمنان را جایگزین لوکیشن های خارجی مانند ترکیه و ارمنستان کردند و برنامه ریزی جدید بر مبنای شرایط روز انجام شد. نهایتا فیلمبرداری مجدد دهم مرداد امسال که مصادف با عید قربان بود در اطراف شاهرود از سر گرفته شد اما پیش از آغاز مجدد فیلمبرداری، عمده افرادی که مستمر با سریال «سلمان فارسی» همکاری می‌کردند به مدت یک سال، تحت پوشش بیمه کرونا قرار گرفتند و برای آنها پرونده پزشکی تشکیل شد. دستورالعمل های بهداشتی مرکز بهداشت و درمان سازمان صداوسیما با حضور بهداشت یار ثابت و مقیم به دقت در دستور کار قرار گرفت. با آغاز فیلمبرداری مجدد، هر روز افراد حاضر در پروژه بر اساس پروتکل‌های بهداشتی، کنترل و تب سنجی شده و می شوند. این اقدامات در دفتر مرکزی تهران، شهرک های سینمایی غزالی و نور، کارگاه‌ها و محل فیلم‌برداری و همین‌طور لوکیشن‌های استان سمنان مستمر انجام می شد. ضمن اینکه روزانه حدود ١٥٠٠ ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده در میان عوامل سریال توزیع می شد و می شود. تمام این موارد به علاوه حضور مستمر آمبولانس هایی مجهز به همراه پرسنلی کارآزموده در محل لوکیشن، هزینه های اضافی بود که کرونا به پروژه تحمیل کرد اما همان طورکه قبلا گفته شد چون سلامت افراد برای ما مهم تر است، این هزینه ها اهمیتی ندارد. علاوه بر این در دو ماه اخیر، هر دو هفته یک بار از عمده عوامل، تست پی سی آر گرفته می شود و هر بازیگر یا فردی بخواهد به پروژه اضافه شود می بایست تست بدهد و چند روزی در قرنطینه بماند تا سلامت او توسط مراجع ذیصلاح بهداشتی تائید شود.

این تهیه کننده در پایان در پاسخ به اینکه آیا بازیگران جدیدی هم به کار اضافه شده اند؟ اظهار کرد: آنهایی که به تاریخ علاقه مندند می دانند که زندگی «سلمان فارسی»، همواره در سفر از منطقه ای به منطقه دیگر بوده است؛ بنابراین همین فضا در سریال هم وجود دارد. سلمان فارسی در مسیر حرکت خود از ایران به روم و حجاز با شخصیت های مختلفی روبه رو می شود که همین امر، تنوع بازیگران را در این پروژه بالا می برد. بازیگران مختلف داخلی و خارجی بسته به نیاز پروژه، ولو در حد یک یا دو سکانس به کار اضافه می شوند و بعد از پایان بازی شان، بازیگران دیگر در نقش ها و لوکیشن های دیگر به کار افزوده می شوند.

به گزارش ایسنا، «سلمان فارسی» یک مجموعه تلویزیونی در حال ساخت به کارگردانی داوود میرباقری است که تصویربرداری آن از ۲۰ آذر ۱۳۹۸ آغاز شده‌است. این مجموعه قرار است در حدود ۵٠ قسمت ساخته شود.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا