پیشنهاد سردبیرعلمیمطالب ویژه

اولین اورژانس هوایی گیلان پرواز کرد

آوای سبز:اولین پرواز اورژانس هوایی استان گیلان، برای انتقال بیمار ۲۲ ساله دچار آسیب های شدید قفسه سینه، گردن و اندام ها از بیمارستان شهید بهشتی آستارا به بیمارستان پورسینا رشت انجام گرفت.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گیلان روز چهارشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا، گفت: این بیمار دچار جراحت های شدید از ناحیه قفسه سینه ، گردن و اندام ها، به بیمارستان شهید بهشتی آستارا مراجعه کرده که اقدامات درمانی در این بیمارستان برای او انجام گرفته است.

پیمان اسدی افزود: این بیمار برای دریافت اقدامات درمانی پیشرفته و تخصصی تر از طریق اورژانس هوایی استان گیلان از بیمارستان شهید بهشتی آستارا به بیمارستان پورسینا رشت منتقل شد و هم اکنون  تحت درمان قرار دارد.

به نقل از ایرنا پایگاه اورژانس هوایی استان گیلان به همراه ۱۱۵ پروژه اورژانس در استان‌های مختلف کشور شهریور ماه امسال به مناسبت فرا رسیدن چهل و چهارمین سالروز تاسیس اورژانس، توسط معاون اول رئیس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس از سالن همایش‌های رازی تهران در فرودگاه سردار جنگل رشت راه اندازی شد.

با راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی در فرودگاه سردار جنگل رشت، یک بالگرد بل ۲۱۲ دو موتوره  با قرارداد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ناجا به این استان اختصاص داده شد.

اورژانس هوایی در حوادث پرتلفات، بیماران اورژانسی در مناطق سخت گذر، بیماران اورژانسی نیازمند به ارائه خدمت در زمان طلایی، عضو قطع شده، اعضای پیوندی، انتقال تیم های تخصصی به بالین مددجو، مادران پرخطر، ترومای شدید سر و قفسه سینه، ترومای نافذ شکم و قفسه سینه و گردن، حوادث ترافیکی با ساختار شدید آسیب فعال شده و … از نشانه ها و موارد اعزام بالگرد است.

مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان دارای ، ۱۳۸ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، دو دستگاه موتور لانس و یک فروند هلیکوپتر است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا