پیشنهاد سردبیرتبلیغاتمصاحبه

چتر حمایتی بیمه معلم فرهنگیان زحمتکش و دیگر قشرها را تحت پوشش قرار می دهد

پایگاه اطلاع رسانی آوای سبز آرام:

بیمه معلم به نوعی از معدود بیمه های خاص محسوب می شود که علیرغم عنوان آن؛ پوشش چتر حمایتی آن صرفاَ محدود به قشر فرهنگیان و معلمان و آموزگاران نمی شود و بلکه دیگر قشر هارا نیز در بر میگیرد.

رحمت الله گل محمدی نماینده بیمه معلم (کد 757) نوشهر در مصاحبه اختصاصی با ((پایگاه اطلاع رسانی آوای سبزآرام)) به تشریح خدمات این بیمه پرداخت و به سؤالات مدیر مسئول پایگاه اطلاع رسانی آوای سبز آرام پاسخ داد.

وی ابتدا با بیان اینکه شعار بیمه معلم ((گزینه برتر ایرانیان)) است خاطر نشان کرد .

بیمه معلم طیف متنوعی از انواع خدمات از قبیل ؛بیمه شخص ثالث اتومبیل،بیمه بدنه خودرو، آت سوزی،اعتباری ؛اشخاص بیمه عمر،مسئولیت مدنی، باربری،سفر خارج از کشور و … را به متقاضیان ارایه می کند.

وی که از جمله نمایندگان تحصیلکرده در تشکیلات بیمه ای محسوب می شود ؛ گفت اصالتاَ از اهالی روستای از توابع شهرستان رودسر هستم که بعد از پایان خدمت سربازی در یکی از بانک های مستقر در تهران مشغول به کار شدم اما چون آن کار با خلق و خوی من همخوانی نداشت خیلی زود آن شغل را رها کردم .

وی همچنین اظهار داشت ؛ تا قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی مسئولیت مالی یک مجتمع آموزشی خیریه که در راستای تعلیم و تربیت آموزش تا سطح دیپلم را عهده داشت عهده دار بودم که مجتمع آموزشی بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی هم قانونی به فعالیت خود ادامه داد.

رحمت الله گل محمدی دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم اداری مالی و لیسانس حقوق قضایی و فوق لیسانس حقوق بین الملل است که تا کنون 72 بهار را پشت سر گذاشته و در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی به استخدام آموزش و پرورش در آمد.

وی با بیان اینکه تا پنج سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شکوهمند همچنان مسئولیت مجتمع آموزشی خیریه را که بعد بنام مجتمع آموزشی دکتر شریعتی تغییر نام یافت داشتم.

افزود بعد از آنکه تاُ سیسات ساختمان خوابگاه ها و خانه های سازمانی و استادیوم ورزشی و فضای آموزشی کار احداث تمام شد (پایان کار) من مسئول پیگیری ارتقاء سطح آموزش ((در زمان دولت شهید رجایی)) مد نظر بودو در همان بازده زمانی امتیاز تربیت معلم را با همکاری و جدیت آموزش و پرورش منطقه گرفتیم که تحت عنوان تربیت معلم شهید مطهری نوشهر به ثبت رسید.

نماینده بیمه معلم نوشهر همچنین با اشاره به اینکه در سال 1363 دانشکده تربیت معلم شهید مطهری نوشهر در سطح مدرک کاردانی فغالیت داشته . گفت ؛ تمام مدت زمان خدمت 23 ساله باقیمانده خدمت من در همان دانشکده سپری شد که به عنوان مسئول اداری مالی خدمت و انجام وظیفه میکردم.

بعد از بازنشستگی نیز چون تحمل بیکاری خانه نشستن را نداشتم و از سویی مایل بودم در حوزه ای دیگر به مردم شریف و بزرگوار خدمت رسانی کنم.

نمایندگی ((بیمه معلم)) را برای خدمات دهی به فرهنگیان محترم شهرستان نوشهر راه اندازی کردم.

رحمت الله گل محمدی در ادامه همین بحث اظهار داشت؛ نمایندگی بیمه معلم ابتدا به منظور ارایه خدمات به فرهنگیان نوشهر تاُ سیس شد و طی 13 یا 14 سالی که از زمان شروع فعالیت سپری شد تا کنون عمده سعی و تلاش معطوف ارایه بهترین خدمات به قشر زحمتکش فرهنگیان و دیگر قشرهای جامعه و همشهریان عزیز نوشهر بوده است.

وی در ادامه به پیرامون بیمه معلم و مناسبات ویژه آن با فرهنگیان آموزش و پرورش توضیحاتی داد و گفت ؛ در واقع آموزش و پرورش با بیمه های مختلف قرار داد منعقد می کند که تا 2 سال قبل نیز به مدت 7 سال قرار داد همکاری داشتیم و این خدمات انواع بیمه ها شخص ثالث ، بدنه خودرو، آتش سوزی، اشخاص ، بیمه عمر ، مهندسی ساختمان ، باربری ،سفر خاجی، مسئولیت مدنی و فرهنگیان ((البته غیر فرهنگیان )) را در سطح شهرستان نوشهر شامل می شود.

وی تصریح کرد در برخی زمینه های بیمه معلم : در قیاس با دیگر بیمه ها ؛ پررنگ تر و در سطح گسترده تر ارایه می شود از جمله در پرداخت خسارت با دقت و منصفانه تعیین خسارت و مبلغ آن را پرداخت می کند که تا کنون مشتریان از این حیث رضایتمندی کامل داشته انددر واقع آسودگی خاطر و رضایت مندی و اعتماد مشتریان مهم ترین فاکتوری است که اعتبار بیمه معلم را رقم زده و در کوتاه ترین زمان با پرداخت خسارت و جلوگیری از ضرر و زیان مشتریان اقدام می کند.

وی در همین حال به شرایط خاص استان مازندران به لحاظ تعیین میزان خسارت و پرداخت خسارت اشاره کرد و توضیح داداز آنجاییکه استان مازندران (به تبع آن شهرستان نوشهروچالوس) منطقه های توریستی محسوب می شود که در مناسبت های مختلف سال و ایام تعطیلات مسافران و گردشگران زیادی به این استان عزیمت می کنند. فلذا با یک ضریب افزایش هزینه دستمزد و قطعات مواجه هستیم که از شرایط جغرافیایی و گردش پذیر بودن منطقه ناشی میشود بر این اساس چنانچه خودرویی که بر اثر تصادف و دچار خسارت می شود و میزان خسارت واقعی آن فرضاَ 12 میلیون تومان باشد در گیلان و نیز شهر های بابل و آمل مازندران همین (خسارت واقعی ) پرداخت می شود . حال آنکه در نوشهر و چالوس اینگونه نیست و میزان خسارت به مراتب بالاتر محاسبه می شود که بیمه ها ملزم به پرداخت آن خارج از تعرفه دچار مشکل می شوند .

وی یاد آور شد ؛ مدیریت محترم شرکت بیمه معلم استان گیلان جناب آقای ولی الله نمایشی قدر دانی شود که باز هم با ارایه خدمات ارزنده شرکت بیمه معلم در استان گیلان در سال 1403 به مدت 15 ماه برای خدمات دهی شرکت بیمه معلم با آموزش و پرورش استان گیلان قرار داد منعقد نمودند.

ولی در پاسخ به سوُال پایگاه اطلاع رسانی آوای سبز آرام که پرسید برای حل این ناهمگویی و یا ناهمخوانی ؛ چه راهکاری پیشنهاد می کنید؟ گفت : پیشنهاد من اینست که شرکت های بیمه از جمله بیمه معلم این مناطق را با دقت مورد مطالعه و تحقیق قرار داده و افراد متعهد و دلسوز و با صداقت در ارایه خدمات گزینش شوند و قرار داد محکم و مطمئن با لحاظ نمودن شرایط جغرافیایی منطقه منعقد شود که بر اساس آن خودروها با هزینه ای کمتر به تعمیر گاه های مشخصی انتقال و تحت تعمیر قرار گیرد در این صورت شرکت های بیمه مستقیما با واحد های تعمیر گاهی به لحاظ هزینه ها در ارتباط خواهند بود که بدین ترتیب هم از ضرر و زیان شرکت های بیمه جلوگیری میشود وهم اینکه خودرو خسارت دیده به نحو احسن تعمیر تحویل مالک آن میشود.

وی اضافه کرد در شرایطی که فرهنگیان زحمتکش در تامین معاش و هزینه های زندگی روزمره مشکلات عدیده دست و پنجه نرم می کنند؛انتظار دارند از خدمات بیمه ای به نحو احسن استفاده کنند که شکر خدا بیمه معلم تا کنون در راستای جلب رضایت و اعتماد مشتریان عزیز از جمله فرهنگیان زحمتکش گام برداشته و به اذعان مشتریان در این زمینه موفق عمل کرده است.

وی خطاب به عموم مردم توصیه کرد؛بیمه ها از ضرر و زیان های کلان مالی جلوگیری می کند بیمه مسئولیت مدنی از جمله کارگری که در منزل مشغول به کار است اگر خدایی نکرده دچار حادثه شود ؛ بیمه خسارت یا دیه او را پرداخت خواهد کرد . به همین ترتیب بیمه مسئولیت مدنی و بیمه عمر و انواع دیگر بیمه ها که برای افکار عمومی شناخته شده نیست و لازم است رسانه ها اعم از مکتوب و مجازی در این زمینه بیشتر احساس مسئولیت نشان داده و در بازه مزایای فراوان بیمه نقش تعیین کننده ای که در زندگی بشر ایفا کند؛ مطالب و گزارش های سودمند با بهره گیری از نظرات کارشناسی متخصصان و صاحب نظران مبحث بیمه ، تهیه و منتشر نمایند.

نشانی: مازندران –نوشهر- فردوسی شمالی – خیابان خیام مجتمع البرز طبقه اول شمالی

دفتر :01152332190 – 09113955982

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا