پیشنهاد سردبیرتبلیغاتحقوقیمصاحبه

سیده عاطفه میر حسینی وکیل پایه یک دادگستری : حضور وکیل تعیین کننده سرنوشت پرونده در محاکم است .

پايگاه اطلاع‌رسانی آوای سبز آرام:

 

سيده عاطفه ميرحسيني از معدود بانوان وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در حوزه قضايي آستانه‌اشرفيه است ؛پرونده هایی که به وی ارجاع شده است را با دفاعی مؤثر به سر انجامی خوش برای موکل رسانده و‌موفق به استیفای حق مشروع ‌قانونی موکلان خود شده است . سیده عاطفه میرحسینی در عین حال سخت پای بند به اصول و‌قواعد حرفه ای وکالت ، اخلاق مداری ، امانت داری ، در مصاحبه با پایگاه خبری اطلاع رسانی آوای سبز آرام گفت : از دوران کودکی ذهنی شجاع و مبارزه طلب و ‌روحیه ای اکتیو داشتم که آرزوی من دفاع از حق افراد مظلوم بود ‌‌از این رو حرفه وکالت را به عنوان بهترین گزینه برای روحیه خود انتخاب کردم.

اين وکیل جوان و خوش فکر در مصاحبه با «پايگاه اطلاع‌رساني آواي سبز آرام» اعلام كرد: با توجه به رشته تحصيلي و تخصصي من كه (كارشناسي ارشد حقوق خصوصي) است؛ عمدتاً از پرونده‌هاي حقوقي در محاكم دفاع مي‌كنم معذالك در زمينه‌هاي ديگر همچون دعاوي كيفري، خانوادگي، ملكي و… نيز قبول پرونده مي‌كنم.

خانم سيده عاطفه ميرحسيني وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی اضافه كرد: در راستای تعهد حرفه ای و وجدان کاری، هر فردی که به دفتر ما مراجعه نماید ‌‌ در صدد ارایه دادخواست و شکواییه به محاکم است ،ابتدا دعوت به حل موضوع اختلاف به طور مسالمت آمیز می کنیم .در این رابطه حتی در برخی از موارد از طرف مقابل پرونده نیز جهت حضور در دفتر دعوت به عمل می آوریم و آنگاه نهایت سعی ‌تلاش خود را به کار میبریم که اختلاف و منازعه به طور مسالمت آمیز حل و فصل و بین طرفین دعوا سازش شود .خوشبختانه در بسیاری از موارد تلاش های ما به ثمر می نشیند ‌بین طرفین (دعوی ) صلح و سازش ایجاد می شود که با خوشنودی ورضایتمندی دفتر را ترک می کنند .با این وجود در پاره ای موارد نیز تلاش برای صلح ‌سازش نتیجه بخش نبوده و‌راه های حل مسالمت آمیز موضوع اختلاف و‌منازعه به بن بست می رسد که به درخواست موکل ؛اقدامات لازم را برای طرح دعوی و شکوائیه و ارایه دادخواست به دادگاه انجام می دهیم ‌ .

این وکیل جوان که تا کنون به موفقیت های چشمگیری در گره گشایی از پرونده ها به نفع موکلان خود نایل آمده سپس در پاسخ به سوالی در خصوص نقش وکیل در پرونده های ارجاعی به دادگاه اظهار کرد:

نقش وکیل در پرونده بسیار حایز اهمیت بوده ،حتی تعیین کننده سرنوشت پرونده است،چرا که افراد عادی و یا اشخاص تحصیل کرده در رشته‌ های دیگر(به جز حقوق)اطلاع و آگاهی چندانی از قوانین و‌اصول ‌ علم حقوق ندارند،هر چند با گسترش و عمومی شدن اینترنت و‌فضای مجازی برخی افراد برای پیگیری مشکلات حقوقی خود،از اطلاعات گوگل در زمینه حقوق و‌مشخصا مشکل حقوقی خاص خود استفاده می‌کنند ؛اما هیچگاه این اطلاعات کلی نمیتواند جایگزین نقش وکیل در پرونده شود ،چرا که وکلا با اشراف و‌تسلط بر قوانین و تبصره های متعدد،از مفاد قانونی متناسب با موضوع پرونده به‌نحو احسن استفاده می‌کنند.بنابراین افرادی که شخصا و بدون حضور وکیل پرونده‌خود را در محاکم پیگیری می‌کنند،چه بسا در موضوعی ذیحق باشند اما نتوانند حق خود را اثبات کنند.

اين بانوي وكيل كه در زمينه‌هاي مختلفي همچون دعاوي حقوقي، كيفري، چك، سفته، برات، (مهريه؛ نفقه؛ حضانت؛ طلاق) تنظيم كليه قراردادهاي حقوقي و تجاري، امور داوري اخذ سند رسمي براي املاك بدون سند و سند عادي، قبول پرونده مي‌كند و وكالت در امور حسبي و موضوعات ارثي را نيز انجام مي‌دهد؛ در پاسخ به سوال «پايگاه اطلاع‌رساني آواي سبز آرام» كه از علل و عوامل طلاق و جدايي زوجين و چگونگي وصول مهره‌هاي سنگين از طرف زوجه جويا شدیم؛ گفت: در پرونده‌هاي خانوادگي بيشترين سعي و تلاش ما معطوف ايجاد صلح و سازش بين طرفين (زوجين) مي‌باشد. و به عقيده من عامل اصلي شكل‌گيري اختلاف بين زوج‌ها مسأله اقتصادي است. هنگامي كه اقتصاد خانواده فروپاشيده مي‌شود؛ ناهنجاري و آسيب‌هاي ديگري را به دنبال خواهد داشت كه از جمله خيانت و يكسري جرائم ديگر هم كه به عبارت ساده از بي‌پولي نشأت مي‌گيرد.

وي در همين خصوص خاطرنشان كرد: نحوه وصول مهريه با توجه به درآمد شوهر تعيين مي‌شود به طوري كه اگر زوج كارمند و داراي حقوق ثابت باشد؛ يك چهارم حقوق او به عنوان قسط ماهانه مهريه زوجه به نفع زن توقيف مي‌شود.

این وکیل جوان همچنين اظهار داشت: اما در موضوع رسيدگي به پرونده‌هايي كه زوجين اصرار بر جدايي و طلاق دارند؛ توصيه ما طلاق توافقي به عنوان گزينه مناسب است.

وي ادامه داد:‌با اين وجود گاهي جدايي و طلاق سبب‌ساز تغيير و تحول در رفتار و ويژگي‌هاي طرفين مي‌شود به طوري كه بعد از مدتي؛ به هم رجوع نموده و زندگي مشترك را از سر مي‌گيرند. در چنين مواردي، بايد مجدداً عقد جديد صورت بگيرد.

اين بانوي وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در پاسخ به سوال ديگر مبني بر موانع و مشكلات احتمالي پيش روي دفاع از پرونده موكلين گفت: متأسفانه گاهي برخي موكلان با وكلا صادق نيستند؛ چنين افرادي در ابتدا با ارايه بعضي مدارك خود را در پرونده ذيحق جلوه مي‌دهند اما در ميانه راه درمي‌يابيم كه فرد در پرونده محق نيست و در ابتدا با نيرنگ و دروغ‌پردازي درصدد محق جلوه دادن خود بوده است. بدون شك چنين رفتارهايي بيش از همه به ضرر خود موكل خواهد بود. وكيل امانت‌دار موكل خود است و بايد از جزييات موضوع مناقشه و اختلاف كاملاً مطلع شود حتي برخي مسايل به ظاهر پيش پا افتاده و كم‌اهميت كه موكل آن را ناديده مي‌انگارد چه بسا كليد حل موضوع و رمزگشايي از پرونده او باشد. بنابراين انتظار و خواسته مؤكد ما از تمامي عزيزاني كه براي حل مسايل و مشكلات حقوقي خود به وكلا مراجعه مي‌كنند اينست كه وكيل را امين خود بدانند و موضوع مورد مناقشه و اختلاف را با ذكر تمامي جزييات به اطلاع وكيل خود برسانند و هر مدرك و يا موضوعي را كه خود بي‌اهميت و يا كم‌اهميت مي‌پندارند، با وكيل خود در ميان بگذارند.

سرکارخانم سيده عاطفه ميرحسيني وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در پاسخ به سوالي مبني بر همكاري و تعامل فيمابين مقامات قضايي و قضات با وكلا؛ خاطرنشان كرد: خوشبختانه قضات شريف و مقامات محترم قضايي تعامل خوب و شايسته‌اي با وكلا دارند كه جا دارد از زحمات و نيز تعامل و همكاري قضات شريف و مقامات محترم قضايي گیلان خاصه شهرستان آستانه اشرفیه صميمانه تشكر و قدرداني نماييم.

خانم سیده عاطفه میرحسینی وكيل پايه يك دادگستری و مشاور حقوقی در پايان خطاب به عموم مردم توصيه كرد؛ قبل از انعقاد هر قرارداد مالي تجاري و… و به طور كلي هر اقدامي كه بار حقوقي داشته باشد، ابتدا به يك وكيل مراجعه نموده و مسايل و مشكلات حقوقي خود را از ابتدا در مسير قانوني و صحيح پيگير شوند كه به مصداق «پيشگيري مهم‌تر از درمان است» با مشورت‌هاي حقوقي قبل از اقدام حقوقي و ارايه دادخواست و تشكيل پرونده؛ از پيامدهاي منفي و زيان‌بار در آينده جلوگيري خواهد شد.

نشاني: گیلان _ شهرستان آستانه اشرفيه – روبه‌روي سپاه – خیابان منتظری – جنب آزمايشگاه قائم طبقه دوم

09113868767  –  01342129371

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا