پیشنهاد سردبیرمصاحبه

رئيس شوراي اسلامي بخش خورگام رودبار خواستار نگاه حمايتي مسئولان به اين منطقه شد

اعضای محترم شورای بخش خورگام از سمت راست ؛ عمران بشارتی نودهی ، فرشید جعفری گلنگشی ، ساعد زمانی سیبنی، هادی رضایی زاده سیبنی و جمشید کریمی ویشانی

پايگاه اطلاع‌رساني آواي سبز آرام:
رييس شوراي اسلامي بخش خورگارم شهرستان رودبار با اعلام مخالفت نسبت به فروش اراضي در اين منطقه؛ تصريح كرد: فروش زمين‌ها كه عمدتاً بعداز معامله روي آن ساخت و ساز انجام مي‌شود؛ بافت سنتي روستا را تغيير مي‌دهد و به فضای طبيعی و سرسبز و باصفای روستایی آسيب جدي وارد مي‌كند.
جمشيد كريمي كه در مصاحبه اختصاصي با پايگاه اطلاع‌رساني آواي سبز آرام سخن مي‌گفت؛ همچنين با تأكيد بر اينكه ارتقاي صنعت گردشگري در روستاها، رونق اقتصادي و اشتغالزايي به همراه خواهد داشت، افزود؛ صنعت گردشگري بايد بدون تغيير در بافت سنتي روستايي و عشايري توسعه و ارتقا يابد.
رئيس شوراي اسلامي بخش خورگام شهرستان رودبار همچنين با اشاره به پيشينه ديرينه اين روستا در حوزه‌هاي كوچ عشايري و دامداري اضافه كرد: زماني اين روستا 10هزار نفر جمعيت در خود جاي داده بود و به همان نسبت نيز فضا و امكانات در اختيار داشت اما امروزه جمعيت در برخي فصول به سه برابر گذشته مي‌رسد در حالي كه به لحاظ امكانات و تسهيلات رشد و توسعه متناسب صورت نگرفته و معضلاتي همچون زباله؛ كمبود آب شرب و… گريبانگير روستا شده است.
وي با بيان اينكه؛ قراربود سد لاستيكي احداث شود، افزود: مدت‌ها قبل مبحث احداث اين سد مطرح شد و مطالعات اوليه آن صورت گرفت و حتي چند درصد عمليات اجرايي نيز انجام شد اما بعداً به حالت بلاتكليف ماند.
رئيس شوراي اسلامي بخش خورگام شهرستان رودبار با اشاره به پيگير‌ي‌ها و مذاكراتي كه با نماينده مجلس در راستاي احياي سد صيقل‌ده صورت گرفت؛ اظهار داشت: بخش خورگام از چند نقطه با مناطق مختلف ازجمله عمارلو، داماش، رحمت‌آباد، حشمت‌آباد، ديلمان متصل است و حتي راهي به سمت قزوين هم دارد.
اين موقعيت جغرافيايي؛ بخش خورگام را از پتانسيل بالايي برخوردار نموده كه با سرمايه‌گذاري و حمايت مسئولان شهرستان و استان مي‌تواند گام‌هاي بلندي به سمت توسعه پايدار بردارد.
جمشيد كريمي در همين حال نبود زيرساخت‌هاي گردشگري را در بخش خورگام مورد اشاره قرار داد و از مسئولان تقاضا كرد نگاه حمايتي ويژه به اين بخش داشته باشند. رئيس شوراي اسلامي بخش خورگام شهرستان رودبار در پايان اعلام كرد: همه ساله جشنواره فندق (كه از محصولات اصلي اين منطقه به حساب مي‌آيد) در منطقه تاش نوده برگزار مي‌شود.

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا