پیشنهاد سردبیر

بنگاه های اقتصادی نباید وارد بانکداری شوند

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: امروز بانک ها نه تنها باید از بنگاه داری فاصله بگیرند، بلکه بنگاه های اقتصادی نیز نباید وارد بانکداری شوند.
فرهاد دژپسند روز شنبه در سی امین همایش بانکداری اسلامی که در بانک مرکزی در حال برگزاری است، افزود: تلاش برای نرخ سود بانکی فرمولی تعیین شود که هم آموزه های اسلامی را شامل شود و انتظارات فعالان اقتصادی را پوشش دهد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: سی و هشت سال پس از تصویب قانون عملیات بانکداری بدون ربا انتظار می‌رفت که امروز در جایگاهی باشیم که همه احساس کنند، بانکداری اسلامی شکل گرفته به طوری که بتواند الگویی برای سایر کشورها باشد.
وی افزود: اکنون شاهد آن هستیم که هنوز در بسیاری از بحث‌های مربوط به بانکداری اسلامی مشکل داریم، به طوری که برخی عملیات بانکی را دچار مشکل می دانند.
دژپسند یادآور شد: امروزه نظام بانکداری در حال تحول است و عملیات بانکداری اسلامی در کشورهای مختلف و کشورهای غیر اسلامی و سرمایه داری نیز مورد توجه قرار گرفته است. وی تاکید کرد: اکنون باید علاوه بر اینکه در داخل کشور نظام بانکداری اسلامی را به مورد اجرا می گذاریم، باید شرایطی فراهم شود تا قدرت رقابت پذیری بانک‌های ایران با کشورهای مدعی بانکداری اسلامی وجود داشته باشد. سی امین همایش بانکداری اسلامی با هدف بررسی بهبود فرایندهای اجرای عملیات بانکداری بدون ربا با حضور رییس کل بانک مرکزی، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی و مدیران عامل بانک های کشور در بانک مرکزی برگزار می شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا