اقتصادیپیشنهاد سردبیرمطالب ویژه

معاون عمرانی فرمانداری رشت:کشاورزان خزانه‌گیری شالیزارها را تا روز جمعه به تعویق بیاندازند

آوای سبز:محمدعلی ویشکایی در جلسه ستاد کشاورزی شهرستان رشت با بیان اینکه مطابق با هشدارهای هواشناسی احتمال بارش شدید باران، رگبار، وزش باد شدید و رعد و برق در روزهای آینده وجود دارد، اظهار کرد: از کشاورزان خواسته می‌شود در راستای جلوگیری از تحمیل خسارات احتمالی، خزانه گیری شالیزارهای خود را تا روز جمعه به تعویق بیاندازند.

وی با اشاره به احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها در سطح روستاها، از بخشداران خواست تا ضمن بسیج همه امکانات و تجهیزات، آمادگی کامل را جهت مدیریت بحران داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری رشت با تاکید بر لزوم پیگیری جدی مصوبات ستاد مدیریت بحران از سوی دستگاه‌های اجرایی، گفت: کوتاهی‌ها در اجرای مصوبات ستاد مدیریت بحران به هیچ وجه پذیرفتنی نخواهد بود.

وی با تاکید بر لزوم نقش آفرینی فعال ادارات راهداری و بنیاد مسکن در بحران‌ها به عنوان اداراتی که مجهز به ماشین آلات سنگین هستند، تصریح کرد: با توجه به کمبود امکانات و ماشین آلات سنگین در برخی از بخش‌ها در هنگام بروز سیلاب، لازم است از ظرفیت این دستگاه‌ها جهت کمک‌رسانی در هنگام بروز بحران استفاده شود.

ویشکایی با اشاره به احتمال وزش باد شدید در برخی از نقاط شهرستان به ویژه مناطق ساحلی از اداره برق خواست تا با همکاری شهرداری‌ها و بخشداری‌ها نسبت به شاخه زنی درختانی که ممکن است موجب اختلال در شبکه برق‌رسانی شوند، اقدام نماید.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری رشت با بیان اینکه در شرایط خاصی که امروز مردم به دلیل بیماری کرونا با آن مواجه هستند نیاز است دستگاه‌های اجرایی به مسئله مدیریت بحران جدی‌تر ورود کنند، افزود: با توجه به اینکه بسیاری از مردم به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا، بیشتر زمان خود را در منزل به سر می‌برند، باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود که کوچکترین وقفه‌ای در وضعیت ارائه خدمات‌ عمومی به منازل پیش نیاید./ایسنا

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا