پیشنهاد سردبیرفرهنگیمصاحبه

مدير اقامتگاه كوهيل درفك خواستار تعامل بيشتر مسئولان در تبليغات اين مجموعه شد

اقامتگاه كوهيل درفك غنوده در طبيعت زيبا و دل‌انگيز گيلان، جاذبه ويژه‌اي براي مسافران و گردشگران دارد.
مسافري كه از شهر گرم بندرعباس به اين منطقه سفر كرده بود مي‌گفت: از ميناب بندرعباس آمده‌ام كه دماي هواي آنجا بالاي 45 درجه است اما اينجا آب و هواي بسيار دلپذير با چشم‌اندازي زيبا و سرسبز به راستي آرامشي بي‌نظير در آدمي ايجاد مي‌كند.
مهندس عشقي فرزند پرویز خان عشقي در مصاحبه با پايگاه اطلاع‌رساني آواي سبز آرام گفت:
عنوان اين اقامتگاه (برگرفته يا ملهم از نام كوهيل كه نام پناهگاه ، غار و جای امن هست که در روستای گنبگ مي‌باشد.
وي گفت: در دوران جنگ جهاني دوم و اشغال اتحاد شوروري؛ مردم منطقه به غارها پناه مي‌بردند تا از آزار و حمله اشغالگران روس در امان باشند. اصطلاح کوهیل همان پناهگاه يا جان‌پناه است. وي در ادامه خاطرنشان كرد: اين روستا تنها روستا در سطح استان به شمار مي‌رود كه از چهار طرف چشم انداز زیبا دارد.
آقاي عشقي آنگاه با بیان این که مفهوم و معنای گنبک (گم بک)در واقع یعنی جای دنج ، کنار،آرام و امن که در زمانهای قدیم بخاطر اینکه فصل سرما شدیدی داشتن مکانهای دنج و گود رو برای روستاها و ساخت خانه انتخاب میکردن که گنبک هم این ویژگی رو دارد.


تعبیر دیگر گنبک؛ گمبی نیز به معنای مکان خداهست،امامزاده ای که در این منطقه هست یعنی آناهیتا و میترا همون جایگاه خدا است. وي در ادامه با بيان اينكه در اقامتگاه كوهيل درفك امكانات رفاهي براي مسافران و گردشگران عزيز تدارك ديده‌ايم، تصريح كرد: همه سعي و تلاش ما معطوف آن است كه خدمات به نحو احسن به مسافران و گردشگران محترم ارائه شود تا در محيطي دلپذير با امكانات و تسهيلات رفاهي از جذابيت‌ها و موهبت‌هاي الهي منطقه لذت ببرند و آرامشي مثال‌زدني را به دور از غوغا و هياهوي شهري تجربه كنند!
وي اعلام كرد: اين اقامتگاه داراي 7 سوئيت با امكانات و تسهيلات رفاهي كامل از قبيل تخت – حمام – سرويس بهداشتي و ديگر ملزومات موردنياز است.
وي افزود: يكي از اهداف اصلي ما حفظ موازين زيست‌محيطي مي‌باشد كه در اين راستا به همه مسافران و گردشگران كيسه‌هاي زباله تحويل مي‌دهيم و در پايان اقامت از آنها بازپس مي‌گيريم.
وي همچنين تيم اجرايي مديريت شامل دهيار – شورا –شورای محترم بخش و بخشداري و شهردار توتکابن و مدیران آموزش و پرورش توتکابن را كارآمد و اداره محترم اماکن رودبار و نیروی محترم انتظامی توتکابن و فرمانداری محترم شهرستان رودبار را باتجربه دانست و در فرآيند ارتقا جايگاه اقامتگاه، تلاش و همت مثال‌زدني دشته‌اند و به اصطلاح سنگ تمام گذاشتند.
مدير اقامتگاه كوهيل درفك اعلام كرد: اشتغالزايي و ارتقا صنعت گردشگري به منظور رونق اقتصادي منطقه و افزايش درآمد خانوارها از اهداف اصلي تأسيس و راه‌اندازي اين مجموعه به شمار مي‌رود.
وي گفت: رودبار سومين شهر به لحاظ برخورداري از آب و هوايي پاك است كه موهبت‌هاي طبیعی از قبيل جنگل – دشت – كوه و منطق بکر را يك جا در خود دارد.
مدير اقامتگاه كوهيل درفك اضافه كرد: شغل اصلي اهالي اين منطقه دامداري و كشاورزي است،
اما ويژگي‌ اصلي مردم اصیل بودن و ریشه داربودن مردم این محل و در گذشته بزرگان و نوابغ وحتی ملی گرا و اندیشمندان زیادی داشته و خان این روستا در گذشته طبیب سنتی ماهر و معجزه گر در همه زمینه طبابت داشته و با فرهنگ بودن، خونگرم بودن، مهمان‌نواز بودن اهالي شريف منطقه مي‌باشد كه مسافران را با خاطراتي خوش استقبال و بدرقه مي‌كنند.
وي با جمع‌بندي اظهارات خود ابراز اميدواري كرد. در بحث تبليغات به مسئولان ادارات و ارگانهاي مختلف كه تاكنون از اين مجموعه حمايت كرده‌اند، همچنان تعامل و همكاري داشته‌ باشند. مشخصاً از دهياري و بخشدراي و شوراي اسلامي روستا وشورای محترم بخش و نیروی محترم انتظامی توتکابن و اداره محترم اماکن رودبار و فرماندار محترم شهرستان رودبار در اين خصوص انتظار تعامل و همكاري بيشتري داريم. گفتني است: آقاي عشقي افزون بر يك ميليارد تومان از منابع شخصي براي اين پروژه گردشگري سرمايه‌گذاري كرده است و هنوز خیلی تا سطح انتظار فاصله داریم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا