پیشنهاد سردبیرتابلوتبلیغاتچند رسانه ایحقوقیمصاحبهمطالب ویژه

سميه شفقتي وكيل پايه يك دادگستري تالش: پرونده‌هاي داراي وكيل زودتر و بهتر به نتيجه مي‌رسد

پايگاه اطلاع‌رسانی آوای سبز آرام:
سميه شفقتي از معدود بانوان وكيل پايه يك دادگستري در حوزه قضايي شهرستان تالش است كه از پرونده‌هاي مختلف كيفري، حقوقي، ثبتي و خانواده و… دفاع مؤثر در محاكم به عمل آورده و تاكنون در بيش از 98 درصد پرونده‌ها موفق و حق مشروع و قانوني موكلين خود را استيفا نموده است.
اين بانوي وكيل پايه يك دادگستري و مشاور زبده حقوقي در مصاحبه اختصاصي با پايگاه اطلاع‌رساني آواي سبز آرام ضمن اشاره به اينكه از سال 98 پس از اخذ پروانه فعاليت خود را در عرصه وكالت شروع كرده؛ گفت:‌ در سال 1401 موفق به دريافت پروانه وكالت پايه يك شدم.
وي كه دانش‌آموخته رشته حقوق خصوصي در مقطع فوق‌ليسانس است؛ آنگاه با اشاره به اينكه پرونده‌هاي مختلف را مي‌پذيرد؛ افزود: تاكنون در پرونده‌هاي مختلف كيفري، خانواده، ثبتي و… ورود كرده‌ام اما بيشتر در زمينه‌هاي حقوقي و خانواده، قبول پرونده مي‌كنم.
وي در همين خصوص اضافه كرد: مهم‌ترين پرونده‌ها براساس مشكلات و درگيري‌هاي خانوادگي و به خصوص دفاع از زناني است كه بضاعت مالي نداشته و نيز قادر به استيفاي حقوق خود نيستند. در چنين مواردي بعضاً با مبالغ بسيار اندك، كار دفاع از پرونده را قبول مي‌كنم و همه تلاش خود را براي استيفاي حقوق چنين زناني به عمل مي‌آورم.


بانو سميه شفقتي آنگاه در پاسخ به سوال پايگاه اطلاع‌رساني آواي سبز آرام كه از مزاياي حضور وكيل در پرونده‌ها جويا شد، اظهار داشت: بدون شك از آنجايي كه وكلا به دانش حقوقي مجهز مي‌باشند؛ مي‌توانند پرونده را در مسير صحيح دادرسي پيش ببرند و با طرح و تنظيم علمي دادخواست و شكواييه؛ كار رسيدگي و صدور حكم را براي قاضي نيز تسهيل نمايند.
وي در همين زمينه تصريح كرد: البته من و بيشتر همكاران قبل از طرح دعوي و دادخواست و تشكيل پرونده در محاكم سعي مي‌كنيم بين طرفين دعوي؛ صلح و سازش ايجاد كنيم در واقع وكلا همه سعي و تلاش خود را در اين زمينه به عمل مي‌آورند و هنگامي كه همه راه‌هاي رسيدگي به صلح و سازش به بن‌بست برسد؛ به طرح دعوي و تقديم دادخواست به دادگاه و دفاع از حقوق موكل خود اقدام مي‌كنند.
اين بانوي وكيل پايه يك دادگستري همچنين در پاسخ به سوال ديگر پايگاه اطلاع‌رساني آواي سبز مبني بر اينكه افراد چگونه مي‌توانند وكلاي زبده را شناسايي و به آنها مراجعه كنند؛ ‌گفت: اكثر همكاران ما در حرفه خود مجرب و كارآزموده مي‌باشند اما به طور كلي هر وكيلي معمولاً با توجه به پرونده‌هايي كه در آن موفقيت داشته و رزومه علمي خود نزد افكار عمومي شناخته مي‌شود.
بانو سميه شفقتي در پاسخ به سوال ديگر پايگاه اطلاع‌رساني آواي سبز آرام كه از دلايل نگاه منفي برخي افراد به وكلا جويا شد؛ گفت: در هر صنف و رسته‌ي شغلي ممكن است تعداد اندكي از افراد، مطابق با مقررات و اخلاق حرفه‌اي عمل و رفتار نكنند كه نبايد چنين موضوعي به تمامي فعالان يك صنف يا رسته شغلي تعميم داده شود. در رابطه با حرفه وكالت نيز؛ شايعه تعداد بسيار اندكي از وكلا صرفاً به دنبال مسايل مادي باشند اما واقعيت اينست كه اكثريت قريب به اتفاق همكاران ما، با صداقت و اخلاق حرفه‌اي، استيفاي حق موكلان خود را در الويت قرار مي‌دهند و همه تلاش خود را به عمل مي‌آورند تا حقي از موكل آنها تضييع نشود.
بانو سميه شفقتي در ادامه؛ موضوع اكثر پرونده‌هاي ارجاعي به محاكم تالش را اختلافات ملكي و زمين عنوان كرد و افزود: در اين شهرستان نيز بعضاً پرونده‌هايي در زمينه كيفري اعم از ضرب و جرح، توهين و تهديد و نظاير آن تشكيل مي‌شود كه در اغلب موارد ابعاد گسترده‌اي نداشته و عمدتاً به صلح و سازش مي‌رسد.
آدرس : گیلان ،شهرستان تالش ، جنب ثبت اسناد ، ساختمان پزشکان طبقه اول ،شماره تماس :۰۹۱۱۴۰۵۸۹۱۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا