پیشنهاد سردبیرتبلیغات

مدير دفتر مشاور املاك رضوان خواستار رايزني اتحاديه براي كاهش تعرفه ماليات شد

پايگاه اطلاع‌رساني آواي سبز آرام:
دفتر مشاورين املاك رضوان در كيسم آستانه‌اشرفيه از واحدهاي شاخص در اين صنف محسوب مي‌شود كه شفافيت در انجام معاملات و صداقت كاري را سرلوحه خود قرار داده است. كاظم كاظمي‌نژاد ماشك مدير اين دفتر مشاور املاك در مصاحبه با پايگاه اطلاع‌رساني آواي سبز آرام؛ ضمن اشاره به سابقه 15 ساله خود در حيطه مشاورين املاك، اعلام كرد:
اين دفتر طبق شرح وظايفي كه در قوانين تعريف شده در زمينه خريد، فروش، رهن و اجاره واحد مسكوني، تجاري، شاليزار و… فعاليت وخدمات‌دهي مي‌كند ضمن اينكه به مشتريان مراجعه‌كنندگان محترم در خصوص موارد مرتبط با املاك؛ مشاوره‌هاي تخصصي ارايه مي‌دهيم.
وي سپس با بيان اينكه مشتريان اين دفتر را غالباً افراد غيربومي تشكيل مي‌دهند؛ افزود: متقاضيان خريد ملك اكثراً از شهرها و استان‌هاي دور و نزديك مانند اصفهان، شيراز، تهران، تبريز و… به اين واحد مراجعه مي‌كنند كه برخي از آنها قصد دارند دوران بازنشستگي خود را در شمال سپري كنند. برخي به لحاظ مقتضيات كاري و نقل و انتقال متقاضي خريد يا اجاره ملك هستند و تعدادي هم براي اقامت‌هاي كوتاه مدت به خريد ملك (زمين يا واحد مسكوني) اقدام مي‌كنند.
وي آنگاه در خصوص وضعيت ملك و همچنين قيمت‌ها در منطقه توضيحاتي داده و با بيان اينكه قيمت اين دو واحد مسكوني متغير است افزود: قيمت‌ها عمدتاً براساس منطقه‌اي كه ملك واقع شده مانند دوري يا نزديكي به مركز شهر، سال ساخت، متراژ، امكانات زير ساختي و… تعيين مي‌شود كه در مناطق مختلف گران‌تر يا ارزان‌تر است.
كاظم كاظمي‌نژاد سپس با اشاره به برخي مشكلات ماليات‌هاي سنگين اداره دارايي را عنوان كرد كه هيچ تناسبي با درآمد دفتر نداشته و به صورت سليقه‌اي و غيركارشناسي محاسبه و اخذ مي‌شود در حالي كه طبق قانون ماليات بايد براساس درآمد واقعي صنوف و مشاغل مختلف محاسبه و اخذ شود. در اين زمينه انتظار داريم مسئولان اداره دارايي همكاري و مساعدت بيشتري با صنوف مختلف و ازجمله با ما داشته باشند و مميزين محترم مالياتي با در نظر گرفتن ركود بازار و كسب كار و نيز براساس درآمد واقعي ميزان ماليات را محاسبه كنند.
مدير دفتر مشاور املاك رضوان همچنين دخالت برخي صنوف ديگر در امر خريد و فروش ملك را از ديگر مشكلات برشمرد و گفت: برخي واحدهاي صنفي كه هيچ سنخيتي و ارتباطي با خريد و فروش ملك ندارند در اين حوزه دخالت مي‌كنند و در واقع كار مشاورين املاك را در كنار شغل اصلي خود انجام مي‌دهند و به رهن و اجاره خانه مبادرت مي‌ورزند.
كاظم كاظمي‌نژاد در پايان ضمن قدرداني از زحمات و تلاش‌هاي اتحاديه صنف مشاورين املاك از مسئولان اين تشكل صنفي تقاضا كرد در خصوص كاهش تعرفه مالياتي با مسئولان اداره دارايي رايزني نموده و همچنين صنوف و مشاغل ديگر را از دخالت و امر خريد و فروش و اجاره و رهن ملك باز دارند.
نشاني: آستانه‌اشرفيه – ميدان سيدجلال‌الدين اشرف(ع)
(كيسم) – خيابان استقلال – نبش كوچه ميرزايي
مديريت: 09111448003
لطيفي: 09368896445
42134062 – 013

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا