پیشنهاد سردبیرفرهنگی

دبیر انجمن اسلامی پزشکان گیلان: کاندیدایِ اختصاصیِ انجمن اسلامی پزشکان در رشت، در لیست «شانا» قرار دارد

دبیر انجمن اسلامی پزشکان گیلان گفت: دکتر مهدی فلاح، کاندیدایِ اختصاصیِ انجمن اسلامی پزشکان، امسال در رشت، در لیست «شانا» قرار می گیرد و این انجمن عضوی از شورای ائتلاف نیروهای انقلاب است و لیست جداگانه ای از شانا نخواهد داد و تا 48 ساعت آینده، لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به مردم معرفی خواهد شد.
دکترمجید دلاور درنشست خبری، درسالن اجتماعات انجمن اسلامی پزشکان گیلان با اشاره به لزوم توجه به نیازهای جوانان از سوی مسئولان اظهار کرد: در نه ماه نخست سال 1402، حدود 6 هزار نفر از کادر سلامت، گواهیِ حسنِ انجام کار، گرفتند که نشانه ی تمایل به مهاجرت است.
وی با ابرازِ گلایه مندی از بی خبر بودنِ مسئولان از دردهای مردم افزود: آیا مقام دولتی و نماینده های ما دردمند هستند؟ اگرجوانان مهاجرت می کنند آیا آنها دغدغه ای دارند؟ در حالیکه بسیاری از نخبه های ما از رشته های مختلف، مهاجرت می کنند اما دغدغه ای مشاهده نمی شود.
دبیرانجمن اسلامی پزشکان گیلان با بیان اینکه نمی توان از جوانی که به سی سالگی می رسد اما شغلی ندارد، انتظار جوانی جمعیت داشت، گفت: نمایندگان مجلس باید در زمینه ی رفاه نسبی، اشتغال، درمان و آموزش و پژوهش باید بتوانند دردی را رفع کنند.
دلاورعدمِ اجرایِ نظام ارجاع، ساختارِ فیزیکیِ فرسوده ی مراکزِ درمانی و سیستمِ نامناسبِ دفعِ زباله را تنها بخشی از مشکلاتِ متعدد مرتبط با درمان و سلامت درگیلان عنوان و تصریح کرد: در اوائلِ دورانِ روحانی قرار شده بود، چهار مرکزِ غربالگری با تخصیصِ شش میلیارد تومان، راه اندازی شود، که انجام نشد درحالیکه تشخیصِ زودرسِ سرطان ها به افزایش طول عمر کمک می کند.
وی افزود: فشارخون، دیابت، چربی خون و چاقی، چهار فاکتورِ موثر در وضعیت سلامت جامعه هستند که گیلان، در آنها ردیف های بالا را در اختیار دارد.
دبیرانجمنِ اسلامی پزشکان گیلان گفت: مراجعه ی شهروندان، بابت یک عمل جراحی به مراکز خصوصی با هزینه ی درمانِ بسیار بالا نشان می دهد که مسئولان نمی توانند به مردم اطمینان بدهند که به مراکز دولتی درمانی مراجعه کنند.
دلاور با بیان اینکه بعد از انقلاب به صورت شبکه ای، بخش سلامت با حضور بهورزها وارد روستاها شد، بیان کرد: متاسفانه درسالهای اخیر در گیلان یک بهورز گاهی سه خانه بهداشت را پوشش می دهد.
وی افزود: نماینده ی ولی فقیه، استاندار یا نماینده ها باید درفکر حل مشکلات استان باشند و نماینده ها در مطالبه از دولت برای رفعِ مشکلات، نقش اساسی دارند.
دبیر انجمن اسلامی پزشکان گیلان با اشاره به برکناری معاون وزیر کشور با فشار نمایندگان مجلس گفت: وقتی منافع نماینده ها در میان باشد، به دولت فشار می آورند و کار خود را انجام می دهند، درحالیکه در بخش سلامت وقتی ممکن است حتی جان مردم به خطر بیافتد، صدایی از نماینده ای در نمی آید.
دلاور به حدودِ صدجایگاهِ معاونت وزارت خانه ها در کشور اشاره و اعلام کرد:  زمانی که آقای نوبخت از بالاترین مقام هایِ اجرایی کشور بودند، سهم گیلان از این جایگاه ها چقدر بود؟ و هم اکنون نیز چقدر است؟
وی با اعلام اینکه در زمان نوبخت مسئله ای از مسائل گیلان را نتوانستند حل کنند، افزود: ما الان هم منتقد عملکرد استاندار گیلان هستیم.
دبیرانجمنِ اسلامیِ پزشکان گیلان برلزومِ انتقالِ حس خدمتگزاری از سوی نماینده ها به مردم تاکید کرد و گفت: جایگاهی که باید یقه ی مدیران را بگیرد، جایگاه نمایندگی است، ولی متاسفانه نمایندگان گیلان، چنین خصوصیتی ندارند.
دکتر دلاور با اشاره به اینکه هنوز مجتمع دندانپزشکی لاکان افتتاح نشده است، عنوان کرد: آقای نوبخت و نماینده هایی که بیشتر از سایران، نماینده بودند بیش از دیگران، در نابسامانی ها و عقب ماندگی هایِ متعدد بخش سلامت گیلان سهیم هستند.
وی به تجدید بنای بیمارستان پورسینا علی رغم اولویت های مهم دیگر در بخش سلامت اشاره کرد و افزود: این اتفاق نتیجه ی فشار نماینده ای به وزارت بهداشت بود که مقاصد خود را دنبال می کرد.
دبیر انجمن اسلامی پزشکان گیلان گفت: سایت لاکان راه اندازی نشد و پول مردم در این مسئله هدر رفت اما یکی از نمایندگانِ رشت با چندین دوره ی متوالیِ نمایندگی، از دولت روحانی در آن زمان بخاطر این مسئله، تمجید کرده بود که فیلم آن در اینترنت موجود است.
دلاور تصریح کرد: نماینده ای با 16 سال سابقه ی نمایندگی، فقط در فکرِ عوض شدنِ رئیس مرکز بهداشت بود تا بتواند از طریق وی، حمایت بیشتر برای کسب رای را به دست آورد.
وی از قرار گرفتنِ کاندیدایِ اختصاصیِ انجمن اسلامی پزشکان، امسال در رشت، در لیست «شانا» با نام دکتر مهدی فلاح خبر داد و افزود: انجمن اسلامی پزشکان ایران، عضوی از شورای ائتلاف نیروهای انقلاب است و لیست جداگانه ای از شانا نخواهد داد و تا 48 ساعت آینده
لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به مردم معرفی خواهد شد.
دبیر انجمن اسلامی پزشکان گیلان برلزومِ پاسخگوییِ احزاب درباره ی عملکردِ کاندیدای معرفی شده از سوی آنان گفت: کاندیدای اختصاصی انجمن اسلامی پزشکان، سوابقی دارد که علی رغم جوانی نشان می دهد، می تواند در مسیر توسعه ی گیلان، با اولویت کشاورزی و گردشگری و حل بخشی از معضلات بهداشت و درمان گام بردارد.
دکتر دلاور سرعت توسعه در گیلان را از میانگینِ کشوری پائین تر دانست و تاکید کرد: استان هایی که از گیلان عقب تر بودند، الان جلو تر هستند، لذا از همه ی مردم گیلان می خواهیم برای پیشرفت و توسعه ی گیلان در انتخابات حضور پیدا کنند.
آسیه سهرابی پور
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا