اقتصادیپیشنهاد سردبیر

رویداد ملی پسماند شهرداری لاهیجان با حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور رونمایی ش

پایگاه اطلاع رسانی آوای سبز آرام :

همزمان با هفته جهانی محیط زیست و برگزاری آیین اختتامیه جشنواره‌ خورشید هشتم، پوستر رویداد ملی «فرزند ایران، قهرمان زمین» در حوزه پسماند با حضور دکتر علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، نورالله مرادی معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست ، رضا زنده دل شهردار لاهیجان ‌و محمد ایدرم رییس شورای اسلامی شهر در تهران رونمایی شد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری لاهیجان، در این مراسم  که روز یکشنبه در مرکز همایش های بین المللی شهدای محیط زیست در تهران برگزار شد از پوستر این رویداد ملی رونمایی شد.

رضا زنده دل « شهردار لاهیجان» در آیین رونمایی رویداد ملی «فرزند ایران، قهرمان زمین» گفت: شهرداری لاهیجان با همکاری‌ تشکل های مردم‌نهاد ، اداره آموزش و پرورش و  محیط زیست با ایده پردازی برای فرهنگ سازی در مورد حفظ محیط زیست شهری در سال تحصیلی جاری  در شهر لاهیجان موفق به اجرای زنگ پسماند و آموزش  بیش از  ۹ هزار نفر از دانش‌آموز مقطع ابتدایی با موضوع پسماند شد.

وی با بیان اینکه به نفرات شرکت کننده در این دوره ها با حضور استاندار گیلان، کارت شهر یار اهدا شده است ، اضافه کرد: رویداد ملی «فرزند ایران، قهرمان زمین» در سال تحصیلی آینده با پشتیبانی شهرداری لاهیجان و همکاری سازمان حفاظت محیط زیست، شبکه تشکل‌های محیط زیست و منابع طبیعی کشور و وزارت آموزش و پرورش، به صورت کشوری و در مدارس ابتدایی سراسر کشور برگزار خواهد شد.

زنده دل گفت: دانش‌آموزان برگزیده این رویداد برای دریافت گواهی‌نامه‌ی «شهر یار» و «روستایار»، در جشنواره اختتامیه   به میزبانی شهرداری  لاهیجان در اردیبهشت ۱۴۰۴ معرفی خواهند شد.

شهردار لاهیجان اضافه کرد: سبک زندگی پسماند صفر، تفکیک زباله از میدأ، حذف پلاستیک از زندگی، دوخت کیسه پارچه ای ، ساخت کاردستی با پسماند خشک، ایده های نوآورانه بازیافت، ابتکارات بازاستفاده پسماند، تولید کمپوست از زباله تر، پاکسازی محیط زیست، همیاری پاکبانان و نه به مصرف گرائی از محورهای این رویداد ملی می باشد که شرکت کنندگان در زمینه عکاسی، فیلم، انشاء، تحقیق، نقاشی، روزنامه دیواری ، کاردستی و بخش آزاد می باشد.

وی افزود: شرکت کنندگان آثار خود را به دبیرخانه رویداد در اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری لاهیجان ارسال کنند .

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا