پیشنهاد سردبیر

جلسه شورای سیاست گذاری سیزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان برگزار شد.

پایگاه اطلاع رسانی آوای سبز آرام:

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری لاهیجان، این جلسه با حضور حمید نیلی احمد آبادی « مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی»، امیرحسین طاهری«مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان»مهدی حاجیان«مدیر دبیرخانه دائمی جشنواره های نمایشی»، محمد علی صادق حسنی«رییس انجمن نمایش استان گیلان»، رضا زنده دل«شهردار»محمد ایدرم «رییس» و اعضای شورای اسلامی شهر لاهیجان، ابراهیم رامین فر«سرپرست اداره ارشاد» در سالن جلسات شهرداری لاهیجان برگزار شد.

رضا زنده دل شهردار لاهیجان در این جلسه با قدردانی از بنیانگذاران جشنواره تئاتر خیابانی شهروند و برگزار کنندگان جشنواره در ادوار مختلف گفت: جشنواره تئاتر خیابانی شهروند یکی از مطالبات مردم شهر و هنرمندان لاهیجان است و پس از 12 دوره انتظار این است که امسال این جشنواره با کسب تجربیات گذشته متفاوت تر و در سطح بالاتر برگزار شود.

وی با قدردانی از حمایت فرمانداری و اعضای شورای شهر و حمایت دستگاههای نظارتی و امنیتی افزود: شهر لاهیجان دارای ظرفیت بسیاری برای اجرای جشنوارهای مختلف در سطح ملی و بین المللی است و امسال آمادگی داریم جشنواره تئاتر شهروند را گسترده تر و با حضور گروه های بین المللی برگزار نماییم.

حمید نیلی احمد آبادی « مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی»در این جلسه با بیان اینکه جشنواره ای که به دوره سیزدهم رسیده بیانگر این است که تاکنون کار به درستی انجام شده است و دوباره برای برگزاری آن لحظه شماری می شود.

وی گفت: این جشنواره جز تقویم رسمی تئاتر کشور است و ما موظف هستیم در کنار مجموعه مدیریت شهری باشیم و از شهردار و اعضای شورای شهر لاهیجان برای حمایت از این جشنواره قدردانی می نمایم.

امیرحسین طاهری«مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان» هم در این جلسه با تشکر از همراهی مدیریت شهری لاهیجان برای برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی شهروندگفت: دیدگاه ما نسبت به تئاتر، دیدگاه مقام معظم رهبری است که تئاتر منبر است و منبری فراتر از منبرها می باشد.

وی با قدردانی از محمد علی صادق حسنی برای معرفی ظرفیت های هنر نمایش گیلان در سطح کشور اضافه کرد: پرچم داران هنرهای نمایشی گیلان در کشور پرچم دار بودند و وظیفه خود می دانیم از هنرمندان حمایت ویژه کنیم.

وی گفت: امسال هم در کنار اداره کل هنرهای نمایشی و شهرداری لاهیجان برای برگزاری مطلوب تر این جشنواره تلاش خواهیم کرد.

محمد ایدرم« رییس شورای اسلامی شهر لاهیجان» هم در این جلسه گفت: شهر لاهیجان سالهاست  به عنوان یکی از پایگاههای حوزه تئاتر خیابانی کشورشناخته شده و به یقین زحمات زیادی توسط اعضای شورای شهر و شهرداران لاهیجان تا کنون کشیده شده تا این نهال به یک درخت تنومند تبدیل شود  و این اتفاق خوب فرهنگی در تقویم کشوری ثبت شود و دوام داشته باشد.

 وی افزود: انتظار داریم جشنواره امسال در سطح بین المللی برگزارشود چرا که مطالبه شهروندان و هنرمندان این است و اعضای شورای شهر نیز در حمایت  از این جشنواره ، بودجه بیشتری را اختصاص می دهند.

وی گفت : انتظار می رود این دوره از جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان پربار تر از گذشته ، با کیفیت بیشتر و با پیام های بهتر در این شهر برگزار شود .

وی خواستار پوشش بیشتر رسانه ای این جشنواره شد و افزود : لاهیجان به لحاظ فرهنگی در سطح بالایی قرار دارد و مردم انتظار دارند جشنواره به بهترین شکل ممکن اجرا شود.

وی از شهردار لاهیجان که در کنار فعالیتهای عمرانی شهرداری، دغدغه فرهنگ و هنرداشته و پیشقدم در برگزاری جشنواره های مختلف در لاهیجان بوده، قدردانی نمود.

محمد علی صادق حسنی دبیر اجرایی جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان و رییس انجمن نمایش استان هم در این جلسه گزارشی از جشنواره دوره قبل ارائه کرد و افزود: جای دارد از شهردار و مدیریت شهری و مدیرکل ارشاد استان و مدیر کل هنرهای نمایشی برای حمایت از برگزاری این جشنواره قدردانی نمایم.

وی گفت: رضا زنده دل، شهردار لاهیجان در سال های اخیر به شدت از جشنواره حمایت کرد و اعضای شورای شهر هم همیشه پای کار بودند.وی اضافه کرد: امسال هم تلاش خواهیم کرد این جشنواره با بهترین شرایط برگزار شود.

در این جلسه لوح سپاس محمود سالاری « معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی » برای برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان از سوی حمید نیلی مدیرکل هنرهای نمایشی به رضا زنده دل، شهردار لاهیجان اهدا شد.

در پایان این جلسه تفاهم نامه سه جانبه سیزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان توسط حمید نیلی احمد آبادی « مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی»، امیرحسین طاهری«مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان» و رضا زنده دل«شهردار» امضا و تبادل شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا